Celem tej strony jest przybliżenie Czytelnikom duchowości oraz mistyki zgodnie z Nauczaniem Kościoła Katolickiego. Publikowanie aktualnych orędzi nie pozostaje w sprzeczności z prawem kościelnym ani nie jest podstawowym celem tej strony.Adam-Człowiek nie jest administratorem bloga.

Modlitwa

W Imię Boga w Trójcy Świętej Jedynego, Ojca +, Syna + i Ducha + Świętego, uchodźcie duchy złe z tego miejsca, abyście nie widziały, nie słyszały, nie ujawniały, nie niszczyły, nie prześladowały, nie wprowadzały zamieszania do naszej pracy i planów. Nasz Bóg jest waszym Panem i rozkazuje wam, idźcie precz i nie wracajcie tu więcej. Amen. Mocą Twoją Panie Boże, uczyń nas niewidzialnymi dla naszych wrogów.(Za zgoda Kurii Diec. Warszawsko-Praskiej z dnia 8.11.1993 r. nr 184/K/93)

Wiemy dobrze, że Duch tchnie kędy chce (J 3,8). Wiemy też, że Kościół wymaga od wiernych zachowania ustawicznych praw i jeśli często okazuje się ostrożnym i nieufnym względem możliwych złudzeń duchowych u tych, którzy przejawiają niezwykłe fenomeny, to jednak jest i chce być pełen uznania dla doznań nadprzyrodzonych, udzielanych niektórym duszom lub też względem faktów cudownych, które niekiedy Bóg raczy włączać niezwykle do biegu naturalnego zajść życiowych”. papież Paweł VI Audiencja Generalna 29.11.1972

W związku z coraz liczniejszymi pytaniami wyjaśniamy, że nie odpowiadamy za treść, styl i charakter komentarzy i wpisów Administratorów strony wobroniewiaryitradycji. Opiekunem duchowym w/w strony jest ks. dr Adam Skwarczyński i do Niego proszę kierować wszelkie uwagi i zapytania w sprawach Państwa bulwersujących. Nie reagujemy również na insynuacje i pomówienia ze strony Administratorów oraz osób komentujących. Adm

Modlitwa za kapłanów - zachęta ks. Jacka Skowrońskiego

Szczęść Boże.

Serdecznie proszę o pomoc w rozpowszechnieniu tematu nowego cyklu Nowenny Pompejańskiej. Otóż na początku Roku Wiary, pomódlmy się za wszystkie osoby powołane do stanu kapłańskiego, za kapłanów i siostry zakonne i kandydatów do kapłaństwa i zakonów, za misjonarzy i misjonarki, w sposób szczególny omadlajmy Naszych - czyli Polaków. Ale jeśli starczy wiary - śmiało ofiarujmy tę modlitwę jednocześnie za wszystkie osoby duchowne na świecie. Warto pomyśleć i warto zrobić. Jeśli chcemy odnowy religijnej i moralnej w Polsce i na świecie to tej modlitwy nie może zabraknąć. I Ciebie siostro i bracie nie może zabraknąć, bo kapłan czy siostra zakonna będzie taki, jakich sobie wymodlisz ... . Ja się nawracałem przez wiele lat, gdybym miał duże wsparcie modlitewne już od czasu wstąpienia do seminarium, lub wcześniej - gdy była moja walka duchowa - szybciej ( patrząc w latach ), nastąpiłby we mnie wzrost wiary i świętości. Więcej możliwości duchowych byłoby przede mną.
W Twojej okolicy jest wielu kapłanów, wymęczonych walką duchową, nie zawsze zdecydowanych na gorliwość ewangeliczną. Pomóż im,

1. To roześlij tę wiadomość do swoich znajomych. Możesz przepisać temat i wysłać np. 100 sms z prośba o przekazanie dalej.

2. Jeśli sam nie możesz podjąć Nowenny Pompejańskiej odmawiając 3 część Różańca dziennie, to pomyśl jak oprócz rozesłania tej informacji dalej, możesz włączyć się do tej modlitwy; masz wiele możliwości, oto niektóre z nich:

Np. możesz zamówić kilka - kilkadziesiąt Mszy św. w tej samej intencji, odmówić ileś razy koronkę do Miłosierdzia Bożego, Ofiarować kilka razy post ( od słodyczy, telewizora innej przyjemności ), możesz ofiarować swoją pomoc chorym a wysiłki i dar czasu oddać Maryi - Matce Bożej Kapłanów, możesz ofiarować swoją pracę, chorobę w tym czasie za osoby duchowne, możesz ofiarować kilka adoracji, lub pójść kilka razy więcej do kościoła na Mszę św. w tej intencji. odmówić kilka razy Drogę Krzyżową, czy inną modlitwę, modlić się Pismem Świętym, Słowem Bożym.
3. Możesz zorganizować grupę ludzi którzy w Twojej wspólnocie parafialnej omodlą kapłanów pracujących choćby we wszystkich sąsiednich parafiach, ale .... jeśli masz wiarę ... odważnie podejmij modlitwę za wszystkie osoby duchowne.

4. Jeżeli masz znajomego kapłana i s. zakonną - koniecznie powiedz im że właśnie rusza wielka modlitwa za osoby duchowne - niech i oni sami włączą się wraz z zakonami i s. zakonnymi w tej intencji. Warto abyś pomógł tej sprawie.

5 Jeśli nic dla tej sprawy nie zrobisz - to proszę - nigdy nie narzekaj na osoby duchowne, i nie mów, że kochasz Święty Kościół Katolicki i Papieża Jana Pawła II, i obecnego Benedykta XVI. Że zależy Ci na ewangelizacji, i odnowie moralnej Narodu.

6. Tam gdzie są kapłani mocni wiarą i żyjący modlitwą - tam znajdziesz obfitość łaski także dla Ciebie.

7. I wreszcie Pan Jezus powiedział: że podany kubek wody, dla tego kto jest jego uczniem - nie zostanie bez nagrody.

Proszę dajmy sobie szansę na zmiany. Dajmy szansę łasce Bożej dla nas przez kapłanów. Podnieśmy głos modlitwy do Nieba.
Dziękuje za przeczytanie i przekazanie dalej. temat jest w załączniku. Dziękuję i błogosławię wszystkim wspierającym to dzieło.

ks. Jacek Skowroński

Promotor Różańca Pompejańskiego za Ojczyznę
Archidiecezja Szczecińskokamieńska.

KRÓLUJ NAM CHRYSTE ! ! !

Congregavit nos in unum Christi amor ________________________________