Celem tej strony jest przybliżenie Czytelnikom duchowości oraz mistyki zgodnie z Nauczaniem Kościoła Katolickiego. Publikowanie aktualnych orędzi nie pozostaje w sprzeczności z prawem kościelnym ani nie jest podstawowym celem tej strony.Adam-Człowiek nie jest administratorem bloga.

Modlitwa

W Imię Boga w Trójcy Świętej Jedynego, Ojca +, Syna + i Ducha + Świętego, uchodźcie duchy złe z tego miejsca, abyście nie widziały, nie słyszały, nie ujawniały, nie niszczyły, nie prześladowały, nie wprowadzały zamieszania do naszej pracy i planów. Nasz Bóg jest waszym Panem i rozkazuje wam, idźcie precz i nie wracajcie tu więcej. Amen. Mocą Twoją Panie Boże, uczyń nas niewidzialnymi dla naszych wrogów.(Za zgoda Kurii Diec. Warszawsko-Praskiej z dnia 8.11.1993 r. nr 184/K/93)

Wiemy dobrze, że Duch tchnie kędy chce (J 3,8). Wiemy też, że Kościół wymaga od wiernych zachowania ustawicznych praw i jeśli często okazuje się ostrożnym i nieufnym względem możliwych złudzeń duchowych u tych, którzy przejawiają niezwykłe fenomeny, to jednak jest i chce być pełen uznania dla doznań nadprzyrodzonych, udzielanych niektórym duszom lub też względem faktów cudownych, które niekiedy Bóg raczy włączać niezwykle do biegu naturalnego zajść życiowych”. papież Paweł VI Audiencja Generalna 29.11.1972

W związku z coraz liczniejszymi pytaniami wyjaśniamy, że nie odpowiadamy za treść, styl i charakter komentarzy i wpisów Administratorów strony wobroniewiaryitradycji. Opiekunem duchowym w/w strony jest ks. dr Adam Skwarczyński i do Niego proszę kierować wszelkie uwagi i zapytania w sprawach Państwa bulwersujących. Nie reagujemy również na insynuacje i pomówienia ze strony Administratorów oraz osób komentujących. Adm

Papież Franciszek czciciel Maryi


Matka Boża Rozwiązujące Węzły

Matka Boża Argentyńska
Czwartkowa wizyta Papieża Franciszka w Bazylice Santa Maria Maggiore i złożenie bukietu polnych kwiatów na ołtarzu z pewnością pokazała maryjną pobożność Papieża. Bywał często w narodowym Sanktuarium Argentyny w Lujan oraz jest czcicielem Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. ( Maria Desatanudos, Maria Knotenloserin). Nabożeństwo jest szeroko rozpowszechnione w Argentynie podobnie jak w Polsce do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Argentyńska gazeta Buenos Aires Herald pisze o złotniku o imieniu Juan Carlos Pallarols, który przygotowuje kielich - dar narodu argentyńskiego dla Papieża z wizerunkami Matki Bożej z Lujan jak również Matki Bożej Rozwiązującej Węzły, której pierwszy wizerunek przywiózł do Argentyny Bp Bergoglio. Będą na nim również wyryte symbole Jezuitów. „Zostanie on wykonany ze srebra i metalu, które symbolizują nasz kraj” – jak opowiada złotnik.

Kielich - dar dla Franciszka
            Ojciec Święty Franciszek zainspirowany postawą błogosławionego Jana Pawła II codziennie odmawia Różaniec. Kardynał Bergoglio tak kiedyś napisał: "Pewnego wieczoru poszedłem odmawiać Różaniec Święty, który był prowadzony przez Ojca Świętego. Papież klęczał przed oczami wszystkich. Grupa była liczna, widziałem Ojca Świętego, z tyłu i, stopniowo, zacząłem gubić się w modlitwie. Zauważyłem, że nie jestem sam. Modliłem się w pośrodku ludu Bożego, do którego ja i wszyscy tam należeliśmy, prowadzeni przez Pasterza…W czasie modlitwy byłem rozkojarzony wpatrując się w postać papieża a jego oddanie było [dla mnie] świadectwem…Czas upływał a ja zacząłem wyobrażać sobie młodego księdza, kleryka, robotnika, dziecko z Wadowic. Jego świadectwo uderzyło mnie, gdy widziałem jak klęczał, właśnie w tym miejscu odmawiając Ave Maria, Ave Maria".

Warto przypomnieć, że w latach 80-tych miały miejsca objawienia Matki Bożej Różańcowej w San Nicolas de los Arroyos, w prowincji Buenos Aires, w Argentynie. Objawienia otrzymała Gladys Quiroga de Motta i zostały zatwierdzone przez miejscowego biskupa, chociaż nie pojawiło się imię kardynała Bergoglio w związku z nimi. Jednakże Kardynał Bergoglio często odprawiał Mszę św w małej kapliczce w slumsach Bueno Aires, w którym umieszczony był wizerunek (retablo) Matki Bożej z San Nicolas.
Odwiedził jednak miasto San Nicolas  i odprawiał Mszę świętą podczas Trzeciego Narodowego Kongresu Misyjnego 19 sierpnia 2007 roku. Na zakończenie Mszy powiedział: "wracamy do domu na koniec tego Kongresu, z pragnieniem, by nie umniejszać tego, co otrzymaliśmy. Ten zapał do dalszej drogi pośród tylu świadków, którzy byli przed nami, którzy dołączyli do nas, to jest do Kościoła. Wraz z tym wielkim pragnieniem, aby być hojni w przekazywaniu Ewangelii. Wracamy do domu z błogosławieństwem Boga dobrego i dobrze trzymajmy się  ręki Maryi, aby nie zgubić się na tej drodze. " Wraz z innymi pasterzami udzielił błogosławieństwa i poszedł odwiedzić Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w San Nicolas.

Matka Boża Różańcowa z San Nicolas

Congregavit nos in unum Christi amor ________________________________